Filenin Sultanları’nın Eski Antrenörü Guidetti’nin, Kızlarımıza İntikam Yeminleri Ettiren Röportajı!

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan karşısında muhteşem bir geri dönüşe imza atarak şampiyon oldu. Filenin Sultanları setlerde 1-2 gerideyken oyuna karakter koyarak ve mücadeleden asla vazgeçmeyerek finali 3-2 kazanmayı başardı. Sırbistan karşısında Filenin Sultanları’nı ekstra motive eden birisi vardı. Eski antrenörleri Giovanni Guidetti…

Filenin Sultanları hepimizin göğsünü kabarttığı final mücadelesinde sahaya inanılmaz bir karakter koyarak Sırbistan’ı devirmeyi başardı.

Karşılaşma sonunda duygu patlaması yaşayan Filenin Sultanları’nda liberomuz, Savunma Bakanı Gizem Örge hepimizin içine işleyen bir konuşma yaptı.

Gizem Örge, Filenin Sultanları’nın iki şampiyonluğuna da büyük katkı veren bir isimdi fakat Giovanni Guidetti tarafından bir türlü kadroya alınmıyordu.

“Ben yokken bu takımın her başarısında babam beni ağlayarak aradı, ‘Sen de inşallah bir gün orada olacaksın’ dedi. Buradayım baba…” derken onun Gizem Örge, kendisini kadroya almayan eski antrenörü Giovanni Guidetti’nin gözlerinin içine bakarak finalde oynamıştı.

Giovanni Guidetti, Filenin Sultanları’nın antrenörüyken çok tartışılan bir isimdi.

Guidetti ile yollarını ayıran Voleybol Federasyonu Filenin Sultanları’nın antrenörlük görevine Daniele Santarelli’yi getirdi. İyi ki getirdi… Kızlarımızı hep motive eden, kimyası takımla uyuşan antrenörümüz sayesinde iki altın madalya almayı başardık.

Geçtiğimiz günlerde ise sosyal medyaya bir röportaj düştü. Sırbistan Voleybol Federasyonu Başkan Yardımcısı Jelena Nikolic, Guidetti’yi Sırbistan’ın başına getirirken yaptığı konuşmadan bahsetti.

Eski voleybolcu Nikolic, Guidetti’ye Sırbistan Voleybol Milli Takımı antrenörlüğü teklifini götürdüğü sırada aralarında geçen konuşmayı anlattı.

Nikolic: “Kendisini aradığımda, ‘Beni arkadaşın olarak mı yoksa başkan yardımcısı olarak mı arıyorsun?’ diye sordu. Teklif alacağını anlayınca da ‘Vay be! En büyük hayalim Olimpiyatlar ve artık bunu gerçekleştirebileceğimiz bir takım var’ dedi.”

Yani Guidetti bizimle çalışırken hiçbir zaman şampiyon bir takımı çalıştırdığını düşünmüyormuş… Sırbistan ile bu hayalini gerçekleştireceğini düşünmüş…

Altın madalyalar, kupalar için doğru adreste olduğunu düşünen Guidetti’ye en güzel cevabı sahada verdi kızlar! Hem de geriye düşmelerine rağmen pes etmeyerek!

Sizi seviyor ve gurur duyuyoruz kızlar! Size hep inanıyoruz, iyi ki varsınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x