Dursun Özbek: Ziraat Bankası’na borcumuzu kapatacağız

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, olağan divan kurulu toplantısında transferler için önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Dursun Özbek’in sözleri:

”KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM”

“Erden Timur sadece futbol ile ilgilenen bir arkadaşımız değil. Galatasaray’ın nerede ihtiyacı varsa, Erden orada. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”

”GALATASARAY’A TEŞEKKÜR ETTİLER”

“6 Şubat’ta çok büyük bir deprem yaşadık. Deprem bölgesine birçok kez gittim ve insanlar boynuma sarılıp ‘Galatasaray’a teşekkür ederiz’ diyorlardı bana. Diğer kurumların da bizim gibi bu hassasiyeti kaybetmemesi önemli. Yeşil sahada olduğu gibi hayırda da yarışmalıyız. Galatasaray gereğini yapmıştır.”

”REKOR SAYILACAK SPONSORLUKLAR”

”Galatasaray Spor Kulübü tarihinde rekor sayılacak sponsorluk anlaşmaları imzaladık. Çalışmalarımız hala sürüyor. Kurduğunuz takım ve performansı bu anlamda çok önemli. Riva projesi bugüne kadar yaklaşık 170 milyon dolar civarında fayda sağladı bize. Bugünün piyasasıyla 2.5 milyar TL daha gelir elde edebiliriz bu projeden.”

”1 MİLYAR 85 MİLYON LİRA”

“Mecidiyeköy’de projemizden gelen gelir ile Ziraat Bankası’na olan borcumuzun 1 milyar 85 milyon TL’lik bedeli ödeyeceğiz. Görüşmeleri yaptık ve büyük bir ihtimalle kabul edecekler. Bu şekilde Florya arsasının satın alma bedeli tamamen ödenmiş olacak.

“Değerli Galatasaraylılar şu kadarını bilin; Florya projesi, Galatasaray’ın geleceğidir. Gece gündüz demeden verdiğimiz sözleri yerine getirmek için inanılmaz bir efor sarf ediyoruz.”

“GELECEĞİMİZİ PLANLIYORUZ”

“Birbirimizi itham etmeyelim. Birbirimize iftira atmayalım. Bütün Galatasaray üyelerine soralım, amacın ne? Hepsinden aynı cevap çıkar. Peki nasıl oluyor da, böyle bir sevgi birlikteliğinden elektriklenme, kavga çıkıyor? Değerli Galatasaraylılar, Galatasaray, kültür ve değerleriyle bu kavgalardan arınmıştır. Bugün ortaya çıkan elektriklenmenin de kısa sürede halledileceğini düşünüyorum. Seçildiğimizden beri ortaya koyduğumuz sevgi ve barış ikliminin devam etmesi, buna halel getirecek her şeyin de karşısında duracağımızın da bilinmesini isterim. Kimse, Galatasaray’ın geleceğini planlarken barış ikliminin büyük fayda sağlayacağını bilerek bunun aleyhinde çalışmasın. Söylemleriyle buna halel getirecek davranış biçimine girmesin. Kişisel şeyler varsa, o kişiyle, yönetimle çözülmesinde fayda var. Biz, Galatasaray’ın önümüzdeki 20-25 yılını planlamak üzere proje yapıyoruz. Kim bunun karşısında durabilir. Hangi Galatasaraylı buna hayır diyebilir, hiçkimse.”
 

“ARKAMIZDA DURUN”

“Yönetim olarak diyorsak, bu projeleri yapacağız, önümüzdeki yıllara taşımak için gerekli, bunları yapmanın tek bir yolu var. Birbirimize sevelim ve barışalım diyorsak, niye buna karşı çıkılır? O zaman Galatasaraylılık bunun neresinde? Onun için biz ısrarla, bunu savunacağız. Rakiplerimiz dahi söylüyor. Rakip takımın başkanı, adamlar Kemerburgaz temel atma töreninde eski başkanlar bir araya geliyor, birlikteliği sergiliyor. Biz neden yapamıyoruz? Rakiplerimiz gıpta ederken, bizim buna karşı durmamız son derece yanlış. Geldiğimiz noktada bunun ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istedim. Yaptığımız her şey, seçim öncesinde broşür hazırladık yapacağımız işler için, seçim döneminde toplantılarla yapacaklarımızı anlattık. O anlattıklarımızdan dolayı genel kurul bize yetki verdi. Bu yetkinin verilme sebebi o günkü yaptığımız açıklamalar. Bugün de diyorum, biz o zaman ne söylediysek aynılarını yapmışız. O gün orada da açıklamışız. Sonraki toplantılarda da her şeyi açıkladık. Merak edenler baksın. Kaldı ki buradan yapılan konuşmaların, dikkatli yapılması, özellikle bazı ticari konularındaki  konuşmaların seviyeli olmasında fayda var. Koro şeklinde hücum var. Bir koalisyon var şu anda bizim karşımızda. Birisi bir yerden saldırıyor, ötekisi ona yol gösteriyor. Ötekisi öteki taraftan saldırıyor. Dillerinde Galatasaray’dan başka bir şey yok. Biz bu koalisyonla mücadele ederiz. Benim sizden ricam, bu kavganın içinde bizim arkamızda durun. Bugüne kadar yönetimime ve şahsıma desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x