İsrail askeri, 2 yaşına giren kızının doğum gününü binayı havaya uçurarak kutladı

Gazze‘de işgale katılan bir İsrail askeri, bir binayı havaya uçurmadan önce, “Bu patlamayı 2 yaşındaki prensesim Ella’ya armağan ediyorum” sözleriyle kızının doğum gününü kutladı.

“BU PATLAMAYI 2 YAŞINDAKİ KIZIMA ARMAĞAN EDİYORUM”

İsrail’in Gazze‘deki işgali devam ederken, bölgedeki bir İsrail askeri 2 yaşına giren kızının doğum gününü skandal bir şekilde kutladı. Bir binayı patlatmadan önce kayda giren asker, “Bu patlamayı 2 yaşındaki prensesim Ella’ya armağan ediyorum, onu çok özledim” dedi.

KUTLAMADAN SONRA BİNA HAVAYA UÇURULDU

Asker daha sonra bombalanacak binanın koordinatlarını telsizle yetkililere iletti. Bina ardından İsrail askerleri tarafından havaya uçuruldu.

İSRAİL’İN GAZZE’YE İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail’in “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı. İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze’deki çatışmalarda 70, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

GAZZE’DE CAN KAYBI 15 BİNE DAYANDI

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde 6 bin 150’den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 14 bin 854 kişi öldürüldü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 239 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, Gazze’de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 85 Hizbullah mensubu öldü.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*